Hledáte seznam webů kam umístit své PR články? Docela hezký seznam začal před několika dny nabízet WebDeal.cz.

Do seznamu může svůj web přidat každý. Obrovská výhoda seznamu je ale v informacích, které o tzv. “pr webech” poskytuje. Jde o PageRank, S-Rank, počet stránek zaindexovaných seznamem, vyžadování registrace pro vložení článků, typ schvalování. Seznam již několik dní po svém startu obsahuje několik desítek odkazů, což je myslím velice dobrý začátek.

Seznam naleznete na této adrese:

Dlouho diskutované téma se stalo realitou. Doménový registrátor subreg.cz začal nabízet placený hosting.

Tímto krokem vpodstatě začal konkurovat levným webhostingům nabízejícím malý prostor. Hosting lze objednat pouze pro domény registrované a vedené u subregu. Jestli je to výhoda či nevýhoda, posuďte sami. K již objednanému hostingu si můžete vytvořit libovolný počet FTP účtu i MySql databází - platíte pouze za diskovou kapacitu. Platí se zvlášť za prostor pro : databáze, web, e-maily; tzn. že neplatíte to, co nepotřebujete. Originální ceník hostingu naleznete níže.

Tabulka pochází ze serveru subreg.cz Diskovy prostor Tarif Cena bez DPH Cena s DPH 100 MB 8 Kc 9,6 Kc 250 MB 12 Kc 14,4 Kc 500 MB 17 Kc 20,4 Kc 750 MB 20 Kc 24 Kc 1500 MB 25 Kc 30 Kc 2500 MB 30 Kc 36 Kc 10 GB 50 Kc 60 Kc Emailovy prostor Tarif Cena bez DPH Cena s DPH Bez emailu 0 Kc 0 Kc 100 MB 5 Kc 6 Kc 250 MB 8 Kc 9,6 Kc 500 MB 15 Kc 18 Kc 750 MB 20 Kc 24 Kc 1500 MB 24 Kc 28,8 Kc 2500 MB 29 Kc 34,8 Kc 10 GB 35 Kc 42 Kc Databazovy prostor Tarif Cena bez DPH Cena s DPH Bez databaze 0 Kc 0 Kc 100 MB 10 Kc 12 Kc 250 MB 14 Kc 16,8 Kc 500 MB 20 Kc 24 Kc 750 MB 25 Kc 30 Kc 1500 MB 32 Kc 38,4 Kc 2500 MB 44 Kc 52,8 Kc 10 GB 64 Kc

76,8 Kc

Ačkoli na srazu nebyl naplněn počet účastníků dle očekávání, velmi se vydařil.

Překladů se účastnil Petr Podrabský, Mojžíš Stupka a já.

1)Nejdříve jsme trochu pohnuli s návrhy záludných slovíček na http://preklady.drupal.cz/preklady/navrhy - to ovšem neznamená, že jsme dořešili všechno, takže je třeba více komentářů k návrhům ještě od jiných lidí, kteří někdy Drupal překládali!

2)Po krátké diskusi jsme se domluvili na tom, že by bylo vhodné se opět podívat na překlad Drupal core 7, jelikož při zrušení večerních úterních překladů se práce na něm téměř zastavila.

Překlad a diskuse o sporných návrzích pokračovala téměř do půlnoci.

SHRNUTÍ: překladatelské pátky zajisté mají svoje opodstatnění (opravili jsme několik desítek chybně přeložených stringů atd.), takže v nich budeme pokračovat - každý poslední týden v měsíci v pátek

Další překladatelský sraz: pravděpodobně 25.3.2011

Dnes si ukážeme, jak zabezpečit svůj web (omezit přístup do určité složky) pomocí .htaccess souboru.

Každy webmaster se určitě setkal s problémem, jak omezit přístup na web pouze pro určité osoby.Jde to pomocí PHP i jiných technologií, ovšem .htaccess je jednou z nejefektivnějších a nejbezpečnějších metod.

Takže začněme:

1.pusťte si Poznámkový blok (Start>spustit> notepad)

2.vložte do něj tento text:

AuthUserFile /home/www/cesta ke složce/.htpasswd
AuthName "tento text se zobrazí v okně jako oznámení o nutnosti přihlášení"
AuthType Basic
require valid-user

3.upravte adresu ke složce “cesta ke složce”, kde se bude nacházet soubor .htaccess (pokud cestu neznáte, zjistěte ji pomocí funkce phpinfo() nebo od svého poskytovatele webhostingu)

4.upravte položku AuthName > tento text se zobrazí v okně vyzývajícím k přihlášení

5.zvolte Soubor > Uložit - Uložit jako typ zvolte Všechny soubory a název souboru je .htaccess (ano i s tečkou a ano, bez textu před ní)

6.znovu spusťte Poznámkový blok

7.jděte na adresu http://www.efacebook.cz/apps/pass-generator/index.php

8.vyplňte formulář a stiskněte tlačítko Vygenerovat

9.řádek který je označen modrým pruhem zkopírujte do prázdné stránky v Poznámkovém bloku

9.soubor s tímto jedním řádkem uložte jako .htpasswd (ano i s tečkou a ano, bez textu před ní)

10.oba soubory nahrajte na server (nezpoměňte že musí být ve stejné složce, jako jste určili v souboru .htaccess)

Hotovo… po otevření složky we webovém prohlížeči by vám mělo vyskočit okno které oznamuje, že stránka vyžaduje přihlášení. Pokud jste vše udělali správně, tak se vám po přihlášení zobrazí soubor index.html/php/… Pokud ne, tak jste někde udělali chybu. Pro radu si můžete napsat na fóru.

Již téměř tři měsíce vlastním tento úžasný telefon. V době psaní článku se jednalo o jeden z nejvýkonnějších smartphonů na světě.Pojďme se na něj podívat!

Technické parmetry: Základní údaje:

GSM
UMTS
Vibrace
Slot pro paměťové karty
Podporované frekvence [MHz]: 1800, 1900, 2100, 850, 900
Typ telefonu: Dotykový
Operační system: Google Android
Interní paměť [MB]: 1536

Velikost:

Výška [mm]: 123
Šířka [mm]: 68
Hloubka [mm]: 11,8
Hmotnost [g]: 164

Displej:

Typ displeje: TFT
Rozlišení displeje [pixel]: 800 x 480
Velikost displeje [palce]: 4,3

Data:

GPRS
EDGE
HSDPA
HSUPA
Bluetooth
WLAN

Multimédia:

MP3
Radio
GPS
Rozlišení fotoaparátu [MP]: 8

Baterie:

Pohotovostní doba max. [h]: 420
Doba hovoru max. [h]: 9
Kapacita baterie [mAh]: 1230

Výdrž baterie je velmi slabá, při běžném použití cca 30 hodin. V každé várce chytrých telefonů DHD se vyskytl určitý problém: vrzací kryt SIM karty, padající GPS atd. Až na těchto několik málo problémů se jedná o opravdu skvělý telefon s Google Androidem 2.2 .

Opravdu jeho koupi doporučuji!

Více si o telefonu povíme později, jelikož momentálně je můj DHD již druhý týden v servisu…

Dnešním dnem přebírá webhostingůvá firma xHosting.cz servery téměř zkrachované Kapusty. Tým specialistů pracuje na obnově dat, která byla smazána při útoku hackera, ale již nyní je jisté, že data na serverech „kvetak.kapusta.cz“ a „paprika.kapusta.cz budou i po obnově buďto nekompletní nebo nebudou obnovena vůbec. Doufejme, že si touto koupí xhosting spíše neuškodí, jelikož prozatím má pověst kvalitního hostingu. Dále také došlo k prodeji timehostingu, který byl přebrán také společností xhosting a na pana Jeníka byla podána hromadná žaloba.

Z toho plyne ponaučení: nerozjíždějte hosting, pokud nemáte dostatečné zkušenosti a schopnost přiznat, že jste udělali chybu….

Rozhovor s adminy timehostingu, o kterém jsem již psal zde.

1.Kdy a jak vás napadlo založit Timehosting.cz?

Poprvé jsme o tomto způsobu prodeje hostingu začali uvažovat před 2 lety. Tehdy jsme ještě nebyli tak technologicky a ekonomicky na výši, abychom něco takového mohli vůbec začít vyvíjet a realizovat. K myšlence jsme se vrátili až koncem minulého roku, kdy jsme již věděli, jak a co chceme realizovat. Tímto bychom rádi poděkovat Standovi Pacanovi (majitel Ulož.to), že nás nakopl tím správným směrem :).

2.Kolik lidí máte v týmu starajícím se o Timehosting.cz?

Přímo na projektu Timehosting se podílí 6 lidí:

Petr Baloun (hlavní manager)

Ing. Martin Štverák (projektový manager)

Antonín Capoušek (hlavní programátor a technik)

David Matějka (programátor a linux administrátor)

Tomáš Plecháč (ten co to celé dělá krásné - designer :) )

A dále dva zaměstnanci společnosti střídající se na podpoře, pokud zrovna podporu neřesí Petr nebo já (Antonín).

3.Baví vás starat se a dále vyvíjet Timehosting.cz?

Ano. Stále nás vývoj a práce na Timehostingu baví. Existují lidé, kteří se nám chuť do práce snaží sebrat. To se jim však nedaří :)

4.Můžete prozradit něco o serverech (počet, přednosti), na kterých Timehosting.cz běží?

O Timehosting.cz se stará více serverů. Nejdůležitější je WWW a MYSQL server. Dále datastorage, backup server, DNS1 a DNS2 server a v neposlední řade mail server. Nesmíme zapomenout ani na loadbalancery.

Vše funguje na platformách GrossPoint s procesory Intel Xenon 34xx a DDR3 paměti.

Datastorage má v současné chvíli kapacitu 4 TB a je zálohována založním backup serverem.

Nejnižší frekvenci má datastorage (4 jádro na 2.6 GHz), ostatní servery jsou na 3 GHz (procesory s 8 treadama)

5. Neuvažujete o zavedení FTP hostingu?

FTP hosting neplánujeme, ale připravujeme VPS. Odhadujeme, že služba bude spuštěna začátkem příštího týdne (tj. začátkem června). Můžete se těšit na bezkonkurenční ceny za nabízený prostor a výkon.

6. Neplánujete technickou podporu i přes Skype?

Podporu přes Skype neplánujeme. Poskytujeme podporu přes 7 kanálů (email, telefon, ICQ, Gtalk, Jabber, Facebook CHAT, chat přímo na stránkách Timehosting.cz). Věříme, že nabídka těchto komunikačních kanálů je dostatečná.

7. Již jste se setkali s warez obsahem na vašich serverech?

Obsah účtů našich zákazníků neprověřujeme a nekontrolujeme, čili nemůžeme vědět, zda u nás má někdo warez obsah. Naší prioritou je, aby služba fungovala svižně a spolehlivě.

8. Můžete nám prozradit, jak dlouho trval vývoj jednotlivých systémů hostingu? (administrace, software pro měření spotřebovaného procesorového času, atd.)

Včetně příprav, konfigurace serveru, programování administrace a dalších potřebných modulů zabralo něco málo přes 6 měsíců. Do této doby je samozřejmě započítáno i testování.

Tímto děkuji za poskytnutý rozhovor a přeji hodně spokojených zákazníků:-)